Dingo

www.gemsandstamps.it Załóż swemu koniu czaprak fair play ruby i nie pozwól by marznął na wietrze

Zwierzęta od wieków towarzyszą człowiekowi. Ich obecność w naszym społeczeństwie wykorzystywana jest do różnych celów, chociaż również często zwierzęta są naszymi życiowymi towarzyszami, niemal członkami rodziny.

Zdarzył się w historii przynajmniej jeden przypadek, ze udomowione zwierzę ponownie zaczęło żyć dziko. Chodzi tutaj o nowozelandzkiego i australijskiego psa dingo.

Naukowcy potwierdzili, że dingo w Australii i w Nowej Zelandii nie występowały dziko. Przybyły tam one wraz z osadnikami około trzy i pół tysiąca lat temu z Azji.

Potem część z udomowionych zwierząt uciekła lub została wypuszczona na wolność. Tam znakomicie się odnalazły i do dnia dzisiejszego gatunek ten nie jest zagrożony wyginięciem.

Co ciekawe, dingo różnią się od zwykłych czworonogów przynajmniej dwoma cechami: mają inny kształt czaszki oraz nie potrafią szczekać. Chociaż przykład dingo pokazuje nam, że udomowione zwierzęta mogą powrócić do stanu dzikiego, to jednak chyba lepiej nie powinniśmy dopuszczać do zaistnienie tego typu sytuacji.

www.tak.głębia.com.pl