Drapieżne ptactwo

http://szkoleniewataha.pl/

Na przestrzeni wieków ludzie oswoili wiele różnych gatunków zwierząt. Część z nich hodujemy dla mięsa, na innych jeździmy, a jeszcze inne mają stanowić dla nas tylko towarzystwo. Dość specyficzną grupę zwierząt stanowią ptaki drapieżne, które kiedyś wykorzystywane były głównie w łowiectwie, a obecnie spełniają zupełnie inną rolę.

Współcześni sokolnicy najczęściej są przedsiębiorcami. Ptaki stanowią dla nich swoiste narzędzie pracy, chociaż oczywiście często również się do nich przywiązują. Do czego wykorzystywane mogą być tego typu stworzenia? Otóż pomagają nam one przepędzać inne ptactwo z różnego rodzaju obiektów.

Mogą to być na przykład przestrzenie, w których uprawia się określone rodzaje roślin, lotniska czy stadiony sportowe. Obecność drapieżnika w takich miejscach sprawia, że inne ptaki po pewnym czasie zaczynają omijać je szeroki łukiem. Oczywiście, sokolnicy nie polują na gołębie czy też inne tego typu gatunki, a jedynie przepędzają je z przestrzeni, w których ich obecność nie jest wskazana.

www.kegel.net.pl