Niesamowite owady

www.xm3.com.pl Warto zaopatrzyć się w żywe choinki na święta.

Na świecie jest wiele gatunków zwierząt, które są niezwykle ciekawe, zarówno jeśli chodzi o ich wygląd, jak i tryb życia. Warto przyjrzeć się również tym najmniejszym, czyli owadom. Wówczas uświadomimy sobie, że nawet zwykłe mrówki są niesamowitymi stworzeniami.

U mrówek najciekawsze jest chyba to, w jaki sposób potrafią się zorganizować. Każda z nich należy do określonej grupy i ma swoją konkretną rolę, którą musi wypełniać. Niektóre mrówki zajmują się gromadzeniem pożywienia, inne budują mrowiska, a jeszcze inne chronią całą „społeczność” przed zagrożeniami.

Występują na świecie takie gatunki mrówek, które potrafią być śmiertelnie groźne nawet dla dużego ssaka, takiego jak człowiek. Są i takie, które potrafią właściwie tylko walczyć, a do pracy „angażują” inne owady, które stają się w praktyce ich niewolnikami. Chociaż budowa mrówek jest bardzo prymitywna w porównaniu do budowy ludzkiego ciała, to jednak te zwierzęta, dzięki temu, w jaki sposób się organizują, można porównać do człowieka.