Polskie zwierzęta

www.drawno-cystersi.pl equistro.śmię.com.pl

Wielu z nas nie miało okazji spotkać wszystkich zwierząt, jakie występują w naszym kraju. Niektórych z nich jest po prostu bardzo mało, a inne występują tylko w niektórych regionach Polski i do tego na co dzień przebywają w leśnych ostępach czy też na bagnach. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że na terenie naszego kraju występują na przykład żółwie czy foki. Szczególnie te pierwsze trudno jest spotkać, jeśli się ich specjalnie nie szuka.

Podobnie jest ze żbikami, rysiami, niedźwiedziami, łosiami czy też wilkami. Nie wszystkie stworzenia przystosowały się do mieszkania w bliskiej okolicy ludzkich osad i dlatego na co dzień są dla nas niewidoczne. Pamiętajmy też o tym, że część z nich w ciągu dnia śpi, a żeruje tylko w nocy. Jeśli więc nie będziemy czuwali z lornetką na ambonie w księżycową noc, to raczej nigdy nie będziemy mieli okazji ich obejrzeć na własne oczy.

Z pewnością, warto odwiedzać ogrody zoologiczne i inne miejsca, w których spotkać możemy rzadkie w naszym kraju gatunki.

strzemiona plastikowe