Świat owadów

dla Twojego konia kerbl odblaskowy napierśnik

Tak naprawdę, wielu z nas w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bogaty i niesamowity jest świat zwierząt. Wynika to z faktu, że często intuicyjnie nie zaliczamy do niego owadów, a przecież te niewielkie stworzenia właśnie tak się klasyfikuje.

Trudno zliczyć, ile gatunków owadów występuje w ogóle na świecie. Domyślać się możemy, że jeszcze sporo z nich nie zostało w ogóle odkrytych i opisanych.

Właściwie w każdym regionie świata występują inne rodzaje owadów. Te najbardziej spektakularne, znaleźć możemy chyba w ciepłym klimacie, a konkretnie w Azji i Afryce.

To tam spotkać możemy ogromne i barwne motyle, a także te najbardziej niebezpieczne gatunki, których ugryzienie może być niebezpieczne dla człowieka. W Polsce, jeśli chodzi o naprawdę groźne owady, to chyba tylko szerszenie, pszczoły i osy można zaliczyć do tej kategorii.

Zagrożenie mogą stanowić też kleszcze, ale nie dlatego, że mają jakiś szczególnie ostry jad, ale dlatego, że przenoszą choroby mogące doprowadzić człowieka do śmierci.