Świat owadów

dla Twojego konia kerbl odblaskowy napierśnik

Tak naprawdę, wielu z nas w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bogaty i niesamowity jest świat zwierząt. Wynika to z faktu, że często intuicyjnie nie zaliczamy do niego owadów, a przecież te niewielkie stworzenia właśnie tak się klasyfikuje.

Trudno zliczyć, ile gatunków owadów występuje w ogóle na świecie. Domyślać się możemy, że jeszcze sporo z nich nie zostało w ogóle odkrytych i opisanych.

Właściwie w każdym regionie świata występują inne rodzaje owadów. Te najbardziej spektakularne, znaleźć możemy chyba w ciepłym klimacie, a konkretnie w Azji i Afryce.

To tam spotkać możemy ogromne i barwne motyle, a także te najbardziej niebezpieczne gatunki, których ugryzienie może być niebezpieczne dla człowieka. W Polsce, jeśli chodzi o naprawdę groźne owady, to chyba tylko szerszenie, pszczoły i osy można zaliczyć do tej kategorii.

Zagrożenie mogą stanowić też kleszcze, ale nie dlatego, że mają jakiś szczególnie ostry jad, ale dlatego, że przenoszą choroby mogące doprowadzić człowieka do śmierci.

www.whiskey-river.pl